Dlaczego biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej i czy chodzi mi tylko o książki?

O Wielkiej Wymianie Książkowej słyszałam już wcześniej nie raz. Nie miałam jednak w sobie wystarczająco motywacji, by dołączyć do kilku poprzednich edycji. Tym razem, gdy zobaczyłam, że wydarzenie odbędzie się po raz siódmy, naszła mnie natychmiastowa myśl – jak nie teraz, to kiedy? Po prostu – skoro zawsze chciałam wziąć udział, ale miałam miliony wymówek, znajdę je też teraz. Przecież weekendy spędzam na uczelni, cały tydzień mam zajęty pracą, a poza tym na liście do zrobienia widnieje wiele ważniejszych spraw. Ale… mi nie chodzi tylko o książki.

Chodzi też o wartości, które chciałabym szerzyć. O to, że warto przekazywać dobra materialne z rąk do rąk. Że książki to nie produkt jednorazowy. Że naprawdę mamy w swoich domach rzeczy, których nie używamy i które nie sprawiają nam na co dzień ogromnej radości, ale i tak marzymy o kolejnych. O to, że wciąż chcemy więcej i więcej – i często wydaje nam się, że potrzeba do tego ogromu pieniędzy. Albo że tylko pieniądze mogą nam pomóc osiągnąć to poczucie szczęścia. Tymczasem fantastyczna akcja, jaką jest Wielka Wymiana Książkowa pozwala zdobyć tytuły książek, które od dawna wiszą na naszych listach „do przeczytania” albo do których nie raz wzdychaliśmy w księgarni (wierzę, że są tu osoby, które mnie rozumieją) czy czekaliśmy w kolejce w bibliotece. Dla mnie to też wyraz szacunku do środowiska, bycie less waste, angażowanie się w szerzenie dobra, świadome dysponowanie swoimi finansami i zwyczajne poczucie szczęścia – bo czy codzienność nie składa się z małych rzeczy i drobnych przyjemności?

W związku z powyższym przekazuję na wymianę książki ze swojej biblioteczki. Poniżej prezentuję listę. Wykreślone pozycje nie są już dostępne.

  1. #instaserial o miłości, Nicole Sochacki-Wójcicka (stan dobry/bardzo dobry)
  2. Niosąca radość, Krzysztof Czarnota (stan dobry)
  3. Jedź módl się kochaj, Elizabeth Gilbert (stan dobry)
  4. Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku, Moorea Seal (stan bardzo dobry)
  5. Serce z popiołu, Kathrin Lange (stan bardzo dobry)
  6. Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu, Nick Vujicic (stan dobry)
  7. Dzikie smaki, Kaja Nowakowska & Małgorzata Ruszkowska (stan bardzo dobry/idealny)

Jeśli chcecie wymienić się ze mną książkami – dajcie znać w komentarzu albo piszcie bezpośrednio na maila: izabela@mabelablog.pl. Więcej o trwającej edycji WWK przeczytacie tutaj. Organizatorką akcji jest Magdalena Erbel z bloga Save the magic moments, a wspiera ją Dagmara Sobczak – Socjopatka.pl 🙂 Dzięki, Dziewczyny, że tworzycie to dobro!

Gorąco zachęcam do dołączenia do akcji i wymiany książkami,