Wspólny czas i wspomnienia to najpiękniejszy prezent – nie tylko na Boże Narodzenie

Tu nie chodzi wyłącznie o dzieci, o prezenty, o perfekcyjne święta. Tu chodzi o coś więcej. Chodzi o to, jaki świat my – dorośli – pokazujemy swoim dzieciom. Tu chodzi o stworzenie domu z wspólnym, wewnętrznym środowiskiem, które pozwala kształtować nasze wartości i charaktery. Chodzi o miejsce, w którym można zawsze płakać, śmiać się w głos, spokojnie odpoczywać, realizować swoje marzenia, zaspokajać potrzeby, spotykać się, przytulić lub pobyć samemu. Chodzi o ten wspólny czas, dzięki któremu budujemy relację. Chodzi o te wspólnie zrobione krzywe pierniki, nie o te perfekcyjne stworzone w samotności ostatniej nocy przed Bożym Narodzeniem. Chodzi o te wspomnienia, na myśl o których ciało oblewa przyjemne ciepło. Chodzi o te chwile z rodzicami spędzone na czytaniu bajek przed snem albo oglądanie rodzinnych zdjęć późnym popołudniem. Nie chodzi o to, by dom na Wigilię lśnił czystością. Nie chodzi o to, by kłócić się o ten roztapiający się śnieg spod butów i o to, że światełka na choince są nierówno rozwieszone. Chodzi o coś więcej. Chodzi o nas. Chodzi o miłość.

prezent na Boże Narodzenie

Wspólny czas – nie tylko od święta

Miałam w swoim życiu okres, w którym wydawało mi się, że nie mam czasu. Nie mam czasu spotykać się z kimś raz w tygodniu, jeździć do niego na drugi koniec Polski albo poświęcić kilka minut dziennie na rozmowę przez telefon. Wiele miesięcy zajęło mi zanim zrozumiałam, w jaki sposób budować prawdziwe, trwałe relacje. Każde święta i każda okoliczność jest do tego świetnym powodem, ale kilka uśmiechów i podjętych prób w te dni nie sprawi, że stworzymy zupełnie nową więź. W kilka dni świątecznej przerwy po prostu nie da się naprawić tego, o co nie dbaliśmy cały rok.

zdjęcia noworodka

Wspomnienia – to nie tylko przeszłość, to też piękny prezent

Żyjemy dokumentując wszystko. Robimy zdjęcia samemu sobie, swoim dzieciom, fotografujemy jedzenie, domowe metamorfozy i porządki. Spisujemy doświadczenia i przeżycia na blogach i social mediach. Nic nam nie umyka. Jednocześnie nie potrafimy się nad tym zatrzymać. Rzadko przeglądamy nagromadzone w telefonach zdjęcia. Ja też dokumentuję i przechowuję wszystkie chwile na urządzeniach. Wiele z nich nie ma aż tak dużego znaczenia, ale pewna mała część ma. To zdjęcia mojej córki, która urodziła się przedwcześnie i pierwsze tygodnie swojego życia spędziła w szpitalu na różnych oddziałach – intensywnej terapii noworodka, patologii noworodka, a na koniec krótki okres na oddziale aseptycznym. Raz zdążyłam się przestraszyć, że wszystko straciłam i naprawdę trudno było mi zapanować nad łzami. Kiedy człowiek wytrzymuje więcej niż wydaje mu się, że może wytrzymać – nie chce stracić tego, o co walczył ponad siły. Zdjęcia ze szpitala przypominają mi o tym, ile razem przeszliśmy i że walka została wygrana. Zdecydowałam, że poszukam alternatywnej opcji przechowywania zdjęć. Odpowiedzią na moje potrzeby była książka ze zdjęciami. Jesteśmy rodziną, która celebruje każde – mniejsze czy większe – zwycięstwa i dzieli się szczęściem. Zdecydowałam więc, że fotoksiążka na święta będzie prezentem ode mnie dla nas. Myślę, że na pewne rzeczy z biegiem czasu patrzymy inaczej. Wspaniale jest oglądać te zdjęcia po kilku miesiącach – z tygodnia na tydzień widzę je inaczej. Inaczej o nich myślę. Inaczej wspominam. Wciąż jednak są naszą historią i cieszę się, że są powodem, dla którego zbieramy się wszyscy na łóżku w sypialni, a każdy z nas widzi to swoimi oczyma.

fotoksiążka na święta

Fotoksiążka to idealny prezent na nasze pierwsze wspólne Boże Narodzenie. Przypomni nam o tym, co najważniejsze i sprawi, że zatrzymamy się chwilę w tym świątecznym pośpiechu… który już się zaczął, choć wciąż mamy listopad. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla bliskich, podrzucam Wam kod rabatowy na fotoksiążkę A4 pion (40 stron). Regularna cena fotoksiążki w standardowym wydaniu to 48 zł – używając kodu KLNDMABELA obniżacie cenę do 32 zł! Kod zniżkowy jest ważny do 31 grudnia 2019 roku i co najlepsze – możecie użyć go kilkukrotnie, jeśli fotoksiążka okaże się dobrym pomysłem na prezent dla więcej niż jednej osoby 🙂

upominek bożonarodzeniowy

Mam nadzieję, że Wasze przygotowania do świąt (w tym zakupy i robienie prezentów) przebiegają powolutku i sprawnie. U mnie najlepszym sposobem na gorące okresy jest planowanie (m.in. dlatego zamawiając fotoksiążkę dla nas, zamówiłam również fotokalendarz na prezent bożonarodzeniowy dla Babci i Dziadka) i Was zachęcam do tego samego! Fotoksiążka Magiczne Święta to prezent, który umili niejedno rodzinne spotkanie.

Ślę gorące uściski,