Wydawnictwo, które od zawsze wspiera Spotkania Świadomych Blogerek – za co lubimy ich książki dla dzieci?

Mowa oczywiście o Wydawnictwie OVO z Wrocławia! To marka, która wspiera Spotkania Świadomych Blogerek od pierwszej edycji i zawsze przygotowuje książki w prezencie dla uczestniczek wydarzenia, a także przekazuje konkretną ilość egzemplarzy na licytację charytatywną. Razem z Wydawnictwem OVO konferencja SŚB pomogła już Fundacji Chustka, Fundacji Tara – Schronisko dla koni oraz Fundacji Mali Wojownicy. Dziękuję za zaufanie i wiarę w moje działania, ale przede wszystkim za książki, które z rąk SŚB trafiły do wielu dzieci – w tym do mojej córki. O „Zdziwionej wronie i innych wierszach” oraz „Karuzeli z piosenkami” przeczytacie poniżej!

ZDZIWIONA WRONA I INNE WIERSZE

To książeczka z wierszami utrzymana w bożonarodzeniowym klimacie. Znajdziemy w niej wiersze o bałwanie, o pisaniu listu do Świętego Mikołaja, o elfach, reniferach, przygotowaniach do świąt, rodzinie, tradycji pieczenia pierników, choince, orzechach włoskich, śniegu i mrozie. Każdy utwór dopełnia dopasowana, naprawdę piękna ilustracja. Naszym ulubionym wierszem z książki stało się „Pierniczenie”, co zresztą widać na zdjęciu 😉 Wpadające w ucho rymowanki, narracja z różnych perspektyw (np. okiem psa, który obserwuje przygotowania i panujący w domu harmider świąteczny) oraz cudne rysunki sprawiają, że książka zostaje na naszej półce i pewnie nie raz będziemy po nią sięgać opowiadając córce o Bożym Narodzeniu. Książka z pewnością jest przeznaczona dla dzieci starszych niż 9-miesięczne, ale w przypadku czytania nie stanowi to przecież żadnej przeszkody 😉

KARUZELA Z PIOSENKAMI

Jeśli mielibyśmy wybierać między tymi dwiema książeczkami – wybralibyśmy tę. Karuzela z piosenkami to zbiór 13 wierszy poruszających różnorodne zagadnienia. Szczególnie ujmujące są utwory z motywem rodzinnym – o rodzicach, o córeczce, o wspólnych aktywnościach. Dodatkowo do książki dołączona jest płyta CD, a każdy wiersz można odsłuchać jako piosenkę 🙂 Miło jest słuchać znane już wierszyki jako piosenki – zwłaszcza w samochodzie. Razem z córką jesteśmy w podróży bardzo często ze względu na terapie i konsultacje lekarskie. Kursujemy między dwoma miastami, a mieszkamy w jeszcze innej miejscowości (do szpitala mamy ok. 50 km, do ośrodka ok. 70 km). Aktualnie więcej o naszych zmaganiach z wcześniactwem możecie przeczytać na Instagramie. Piosenki z płyty pomagają nam też w rehabilitacji domowej i po prostu umilają nam te mało komfortowe (acz konieczne) działania w ciągu dnia 🙂 Jak widać, podobnie jak w przypadku poprzedniej książki, ta również nie ma limitów wiekowych. Czytamy, kiedy córka chce słuchać. Po prostu staramy się, by książki były obecne w jej życiu. Zresztą – były już wtedy, gdy była jeszcze w brzuchu, a o czytaniu do brzuszka możecie poczytać tutaj.

Chciałabym jeszcze raz podziękować Wydawnictwu OVO za ogrom wsparcia, jakie otrzymujemy dla Spotkania Świadomych Blogerek. Stworzyłam to wydarzenie zupełnie sama i zupełnie bez niczego… a w tym roku odbędzie się już 4. edycja i będziemy mogli wspólnie pomóc kolejnym potrzebującym. Jestem wzruszona, kiedy myślę o tym, jak wiele marek wspiera SŚB, a niektóre z nich – takie jak Wydawnictwo OVO – zostają w moim życiu na dłużej.

Czytacie maluszkom? Dajcie znać, w jakim wieku są Wasze dzieci i jakie książki obecnie są na topie 😉 Całuję!

Zdjęcia: Marta Wiśniewska
Szlafrok (pierwsze zdjęcie): Sleepyowl.eu
Koszulka do karmienia (drugie zdjęcie): Bonjour Mommy do kupienia na CozyPink.pl