Hikvision DS-7716NXI-I4/16P/S C – NVR AcuSense 4K 16 Kanaele 4 HDDs PoE (DS7716NXII416PSC) – rejestrator do monitoringu, który ma sens
Jeśli szukasz urządzenia, które pozwala uporządkować monitoring w domu, firmie czy na obiekcie usługowym, model Hikvision DS-7716NXI-I4/16P/S C – NVR AcuSense 4K 16 Kanaele 4 HDDs PoE (DS7716NXII416PSC) jest bardzo praktycznym wyborem. To rejestrator sieciowy NVR z obsługą 16 kanałów oraz zapisem w jakości 4K (3840 × 2160), dzięki czemu detale pozostają czytelne także wtedy, gdy obraz trzeba później analizować.
Wyróżnia go również funkcjonalność PoE, standard sieciowy i rozbudowana lista protokołów. W praktyce oznacza to mniej kombinowania z okablowaniem i wygodniejszą integrację z istniejącą infrastrukturą. Dodatkowo obudowa w formacie rack 1.5U ułatwia montaż w szafie teleinformatycznej.
Obraz w 4K i elastyczne formaty nagrywania
W przypadku systemów CCTV liczy się nie tylko liczba kamer, ale też rozdzielczość. Ten model oferuje maksymalną rozdzielczość 3840 × 2160. To ważne, gdy zależy Ci na wyraźnych twarzach, tablicach rejestracyjnych czy drobnych elementach sceny.
Rejestrator obsługuje także kilka popularnych trybów pracy, dzięki czemu możesz dopasować jakość do potrzeb i możliwości kamer. W specyfikacji wskazano m.in. 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1600 × 1200, 1280 × 1024, 1280 × 720 oraz 1024 × 768.
Pojemność i dyski: 4 zatoki, 40 TB na całość
Hikvision DS-7716NXI-I4/16P/S C to rejestrator, który daje przestrzeń na dłuższe przechowywanie materiału. Maksymalna pojemność pamięci wynosi 40 TB, a do dyspozycji są 4 dyski HDD.
Interfejs dysków to SATA / SATA II / SATA III. Dzięki temu możesz dobrać nośniki do własnych preferencji i budżetu, zachowując kompatybilność z typowymi dyskami wykorzystywanymi w rejestratorach. W praktyce to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kontrolę nad archiwizacją i dostępem do nagrań.
PoE, sieć i protokoły: wygodna integracja w środowisku IT
Model wykorzystuje Ethernet LAN o przepustowości 10/100/1000 Mbit/s, co sprzyja stabilnemu przesyłaniu obrazu z kamer. Standard sieciowy obejmuje IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at, czyli typowe PoE dla urządzeń monitoringu.
Lista obsługiwanych protokołów jest szeroka. W specyfikacji znajdziesz m.in. TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP, HTTP. To ważne szczególnie wtedy, gdy rejestrator ma współpracować z systemami powiadomień, usługami sieciowymi albo zdalnym podglądem.
Parametry zasilania, standardy i budowa
Wydajność to jedno, ale równie istotne są parametry pracy. Maksymalny pobór mocy wynosi 30 W. Zasilanie odbywa się w zakresie 100–240 V przy częstotliwości 50–60 Hz, co ułatwia instalację w różnych warunkach.
Urządzenie ma kolor czarny i jest zaprojektowane do montażu w szafie rack. W specyfikacji wskazano także certyfikacje i zgodność z normami: FCC 15 B, ANSI C63.4-2014 oraz CE (z wyszczególnieniem m.in. EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4). Dzięki temu instalacja jest bardziej przewidywalna pod kątem wymagań formalnych.
Dane techniczne w pigułce
| Cecha | Wartość |
|---|---|
| Liczba kanałów wideo | 16 |
| Maksymalna rozdzielczość | 3840 × 2160 (4K) |
| Obsługiwane rozdzielczości | 3840 × 2160, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1600 × 1200, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768 |
| Maksymalna pojemność magazynu | 40 TB |
| Interfejs dysków HDD | SATA, SATA II, SATA III |
| Ethernet LAN (przepustowość) | 10/100/1000 Mbit/s |
| Standardy sieciowe | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Protokoły sieciowe (wybrane) | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP, HTTP |
| Pojemność montażu (rack) | 1.5U |
| Kolor produktu | Czarny |
| Pobór mocy (max) | 30 W |
| Napięcie wejściowe AC | 100–240 V |
| Częstotliwość wejściowa AC | 50–60 Hz |
Dlaczego to dobry wybór do rozbudowanego monitoringu?
Model Hikvision DS-7716NXI-I4/16P/S C – NVR AcuSense 4K 16 Kanaele 4 HDDs PoE (DS7716NXII416PSC) sprawdza się szczególnie wtedy, gdy planujesz monitoring wielokamerowy i chcesz zachować wysoką jakość zapisu. 16 kanałów pozwala obsłużyć większy zakres scen, a 4K daje przewagę przy identyfikacji szczegółów.
Do tego dochodzi PoE w standardach 802.3af/802.3at, co upraszcza wdrożenie instalacji i pozwala ograniczyć liczbę elementów w torze kablowym. W efekcie łatwiej zbudować stabilny system, który działa w sieci i zapewnia wygodny dostęp do nagrań.
- 16 kanałów – więcej kamer w jednym rejestratorze
- 4K (3840 × 2160) – czytelniejsze detale na nagraniach
- 4 HDD i do 40 TB – miejsce na dłuższą archiwizację
Instalacja i zgodność – spokojna praca w typowych warunkach
Rejestrator jest przewidziany do montażu w szafie rack (1.5U), co ułatwia organizację sprzętu w zapleczu technicznym. Czarna obudowa oraz zgodność z normami wskazanymi w specyfikacji pomagają w utrzymaniu porządku i przewidywalności instalacji.
Jeżeli zależy Ci na urządzeniu, które nie ogranicza się do podstaw, a oferuje rozbudowane możliwości sieciowe, ten NVR jest skonstruowany pod współpracę z wieloma usługami i protokołami. To sprawia, że możesz planować monitoring jako element większego środowiska IT.


